View Sidebar
Wycieczki ze Świeradowa-Zdroju

Wycieczki ze Świeradowa-Zdroju

7 stycznia 2017 07:050 comments

Świeradów-Zdrój to dzisiaj coraz bardziej popularne miejsce wakacyjnego i zimowego wypoczynku. Posiada ono bowiem wszystko, co najlepsze – doskonały mikroklimat, piękne góry, możliwość poprawy stanu zdrowia, wiele atrakcji, ciekawe zabytki. Ponadto znajduje się tam również niebywale rozwinięta baza noclegowa. (http://meteor-turystyka.pl/). Noclegi w Świeradowie-Zdroju możemy znaleźć zarówno w willach, pensjonatach, domach prywatnych, a nawet w sanatorium. Duża liczba dobrych restauracji oraz możliwość wykupienia posiłków, a także obecność zwykłych supermarketów i targowisk są dodatkowymi atutami dla wczasowiczów. Jednak czasami chcemy wybrać się na jeden dzień gdzieś dalej, zobaczyć coś innego. Jakie tego typu atrakcje na jeden dzień oferuje nam Świeradów-Zdrój?

Przede wszystkim możemy zwiedzić okoliczne zamki. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim zamek Czocha, zamek Gryf, ruiny zamku w Świeciu, zamek Rajsko, zamek Śląskich Legend, zamek Grodziec oraz zamek Kliczków. Warto także wybrać się do pałacu w Wojanowie. Wokół Świeradowa-Zdroju znajdują się również ciekawe miejscowości, jak Jelenia Góra ze słynnymi kościołami i ciepłymi wodami mineralnymi, Lwówek Śląski, Bolesławiec, Złotoryja, Karpacz, Kowary, Podgórzyn, Leśna czy też Bogatynia. Ponadto niedaleko stąd również do Szklarskiej Poręby – miejsca słynącego z Esplanady, Starej Chaty Wolańskiej, Muzeum Ziemi, Muzeum Mineralogicznego, Dinoparku, Leśnej Huty Szkła, Śnieżnych Kotłów i zakrętu śmierci. Warto wybrać się także do Lubomierza ze starym zespołem klasztornym czy Lubania i znajdujących się w nim Muzeum Regionalnego, Wystawy Schron, Wieży Brackiej oraz parku na Kamiennej Górze.

Będąc w Świeradowie-Zdroju warto również choć jeden dzień poświęcić na wypoczynek nad jeziorem Złotnickim i zwiedzenie zapory na nim. Nie można także nie wspomnieć o tym, że Świeradów-Zdrój leży zaraz przy granicy z Czechami. A zatem możemy wybrać się na chwilę do naszych sąsiadów i zwiedzić chociażby Tanvald, zamek Frydlant, Hejnice, Łaźnie Libverda, jaskinie dolomitowe w Bozkov czy Liberec. Ciekawym pomysłem jest również zatrzymanie się na obiad w restauracji, która wygląda jak ogromna beczka piwa – w takim miejscu warto skosztować lokalnych dań. Oprócz zwiedzania zabytków można również wybrać się zwiedzić supermarkety, targowiska i sklepy z pamiątkami – może znajdziemy coś, czego nie ma u nas?

Leave a reply