View Sidebar
Węgierska Górka na urlop

Węgierska Górka na urlop

30 sierpnia 2016 01:341 comment

Niewiele państw może poszczycić się równie malowniczymi krajobrazami, jak Polska. Piaszczyste plaże i czyste wody Morza Bałtyckiego co roku przyciągają na Pomorze dziesiątki tysięcy turystów. Pojezierze Mazurskie jest prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych. Jednak południowa część naszego kraju w niczym jej nie ustępuje. Piękne góry zachwycają czystym powietrzem i niespotykanymi nigdzie indziej widokami, a liczne szlaki piesze i rowerowe są doskonałą okazją do długich, relaksujących spacerów. Te i wiele innych atrakcji znajdziecie, decydując się na noclegi w Węgierskiej Górce.

Wieś ta, położona w województwie śląskim, znajduje się na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Mimo tego bardzo łatwo tam dojechać, dzięki doskonale funkcjonującemu transportowi drogowemu, kolejowemu i komunikacji lokalnej. Przez miejscowość biegnie droga krajowa 69, która łączy ją z miastami takimi jak Zwardoń czy Żywiec. Przy ulicy Kolejowej położony jest dworzec obsługujący pociągi Kolei Śląskich, skąd dojedziemy nawet do Katowic czy Tychów. Oprócz tego autobusy Państwowej Komunikacji Samochodowej oferują przejazdy do Bielska-Białej i Żywca.

Jednak Węgierska Górka to nie tylko zdrowy, górski klimat, zapierające dech w piersiach widoki i zmyślne szlaki turystyczne. Znajduje się tam jedna z największych hal sportowych w województwie śląskim o powierzchni blisko czterech tysięcy metrów kwadratowych. Na jej terenie mieszczą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Gmina jest siedzibą Nadleśnictwa Węgierska Górka, którego lasy zaliczane są do chronionych. Praktycznie cały teren nadleśnictwa wchodzi w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dodatkowo funkcjonuje tam Izba Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i specjalna ścieżka przyrodnicza o funkcji dydaktycznej. Na bazę noclegową wsi składają się bardzo liczne domy wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty, dużo jest również kwater prywatnych. Jeśli jednak takie opcje nie wydają się zadowalające, przy ulicy Zielonej można znaleźć kemping Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Z pewnością jest z czego wybierać. Okazuje się więc, że niezwykłe miejsca są blisko nas. Może tam odpocząć zarówno ciało, jak i umysł. Wszystko, co trzeba zrobić, to przyjąć zaproszenie, jakie wręcza nam Węgierska Górka.

1 Comment

  • Adam

    Węgierska Górka zupełnie mi się nie podobała. To zwykła wieś, w której nie ma nic interesującego. Na szczęście szybko się zorientowałem i spędziłem tam tylko jeden dzień.

Leave a reply