View Sidebar
Stronie Śląskie na narciarskiej mapie Polski

Stronie Śląskie na narciarskiej mapie Polski

2 marca 2017 10:200 comments

Czarna Góra na Ziemi Kłodzkiej staje się w ostatnich latach coraz popularniejszym celem podróży turystów, którzy chcą spędzić urlop na śnieżnym stoku, zjeżdżając na nartach. Jest to stosunkowo nowy punkt na narciarskiej mapie Polski, jednak odnosi ogromne sukcesy, a dzieje się tak z wielu powodów.
Przede wszystkim decyduje o tym nowoczesność całego kompleksu. Powstał zaledwie przed dwudziestu laty i posiada wiele cech, charakteryzujących profesjonalne stoki na całym świecie. Znajdziemy tutaj ponad kilometrowy wyciąg krzesełkowy, a także szereg tras: 8 wyciągów orczykowych dla początkujących narciarzy, a także 6 tras głównych. Nie musimy się nawet przejmować pogodą i martwić się, że trafimy na zupełnie zieloną trawę, bo zima w tym roku nie dopisała. Dwie z nich są bowiem ośnieżane w całości, dzięki czemu są dostępne dla odwiedzających przez cały okres sezonu narciarskiego, praktycznie niezależnie od pogody.

Na miejscu odnajdziemy szkoły, instruktorów, a także wypożyczalnie sprzętu. Trzeba wspomnieć, że trasy zjazdowe, jak i cały ośrodek posiadają odpowiednie homologacje, w tym tę od Międzynarodowego Związku Narciarskiego. Tym bardziej możemy czuć się na niej bezpiecznie i być pewni, że otrzymamy niezbędną pomoc. Tak naprawdę na Czarnej Górze odnaleźć się może każdy — zarówno początkujący narciarz, jak i dużo bardziej doświadczony miłośnik białego szaleństwa. Przypomnieć należy także, o sztucznym, profesjonalnym oświetleniu, które istnieje tutaj od kilku lat, które pozwala na szusowanie do późna. Jeżeli więc chcemy, możemy na stokach spędzić cały dzień, dając całkowity upust naszej energii.
Oczywiście w trakcie pobytu trzeba gdzieś spać. Baza noclegowa na miejscu jest wystarczająca, niemniej istnieje dużo lepsze rozwiązanie, które sprawi, że zaoszczędzimy na wysokich kosztach pobytu w samym ośrodku. Jeżeli chodzi o noclegi to Stronie Śląskie (https://meteor-turystyka.pl) jest położone niedaleko i oferujące łatwy, przystępny dojazd na Czarną Górę. Odwiedzimy i będziemy mogli poznać jedno z największych miast Ziemi Kłodzkiej. Stronie Śląskie oferują naprawdę wiele ciekawych miejsc, tym bardziej to właśnie tam warto zatrzymać się na noclegi.

Leave a reply