View Sidebar
Rytro – oaza ciszy i spokoju

Rytro – oaza ciszy i spokoju

27 grudnia 2016 03:110 comments

Cenisz sobie spokój i ciszę, uwielbiasz nietypowe krajobrazy, marzysz, by wybrać się gdzieś z drugą połówką, albo po prostu chcesz odpocząć od stresującej pracy bądź innych problemów? Polecamy Ci rozważyć urlop w Rytrze! Miejscowość ta jest cicha, nieoblegana tłumami turystów, za to niezwykle bogata w walory środowiskowe i krajobrazowe. Baza noclegowa umożliwia znalezienie wygody i komfortu, które przydadzą nam się po dniach spędzonych na spacerach i kontemplowaniu przyrody. A jest co podziwiać! Stąd wczasy w sferze komfortu oferują tak wiele, jak tylko mogą, w przystępnej cenie – Rytro ➾ rejestr noclegów.

Rytro ze względu na swoje położenie w Beskidzie Sądeckim oferuje przede wszystkim piękno natury. Warto jest uprawiać tutaj turystykę pieszą czy rowerową – niedaleko położona jest Szczawnica, do której wybrać się możemy szlakiem niebieskim. Drugi szlak, czerwony, w zasadzie Główny Szlak Beskidzki, poprowadzi nas na Radziejową oraz Wielki i Mały Rogacz. Zdecydowanie przyroda jest najważniejszym autem tych stron. W samej miejscowości utworzony został na specjalne potrzeby ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem Ekologiczny Park, którego zadaniem jest utrzymanie naturalnych stanowisk występujących wyłącznie na terenach górskich i podmokłych. Spotkać tu możemy ciekawe gatunki płazów i gadów, ale również interesujące okazy flory. Przykładową rośliną są na przykład storczyki.

Popradzki Park Krajobrazowy to coś, co spodoba się każdemu, kto zdecyduje się wybrać w te strony. Obejmuje prawie w całości obszar Beskidu Sądeckiego. Na jego terenie utworzono kilka rezerwatów, w których możemy spotkać się z innymi, charakterystycznymi dla tego regionu gatunkami flory i fauny. Do najważniejszych zabytków należeć powinny także ruiny zamku w Rytrze. Niegdyś budynek ten w całej okazałości był wielokrotnie odwiedzany przez jednych z najważniejszych i najbardziej zapamiętanych królów w historii Polski, czyli Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę czy Kazimierza Jagiellończyka. Biorąc pod uwagę atrakcyjność tych terenów nie sposób stwierdzić, że to właśnie piękno tutejszej przyrody mogło dawać odpoczynek i wytchnienie naszym najważniejszym władcom. Co jeszcze robili Ci królowie – tego na pewno dowiesz się na miejscu. Niestety, po jego wielkiej potędze przetrwały tylko ruiny – ale i one stanowią świetną lekcję historii.

Leave a reply