View Sidebar
Przegląd wydarzeń w Toruniu

Przegląd wydarzeń w Toruniu

3 grudnia 2016 11:510 comments

Jednym z najpopularniejszych turystycznie, historycznych miast Polski jest Toruń. Historia miasta założonego przez Zakon Krzyżacki sięga połowy XIII wieku. Dzięki swojemu położeniu szybko rozrastał się i stanowił prężny ośrodek handlowy. Średniowieczny zespół miejski wpisany w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO najlepiej świadczy o jego znaczeniu. Przepiękne gotyckie kamieniczki, potężne i liczne kościoły, zachowane częściowo mury miejskie oraz układ ulic przyciągają co roku rzesze turystów.

Toruń to nie tylko zwiedzanie, spacery po Starówce i odwiedzanie muzeów. To także bogate kalendarium wydarzeń kulturalnych, imprez tematycznych i gal sportowych. Sztandarowym, stałym wydarzeniem sezonu letniego jest festiwal światła, Bella Skyway Festival. Odbywa się on zazwyczaj pod koniec sierpnia i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę odwiedzających. Każda edycja festiwalu ma inną myśl przewodnią łączącą naukę, sztukę i ludzi, według której powstają instalacje świetlne i prezentacje tworzone przez międzynarodowych artystów.

Innym stałym wydarzeniem o ustalonej renomie jest KATAR, czyli Konfrontacja Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu przegląd amatorskich zespołów muzycznych z regionu pozwala na wybór wykonawców nie tylko przez profesjonalne jury, ale także mieszkańców. Kolejnym, coraz bardziej popularnym jest Copernicon, czyli festiwal gier i fantastyki. W mieście, dzięki nowo wybudowanym salom widowiskowym, odbywają się coraz liczniejsze koncerty różnego typu muzyki, zarówno popularnych wykonawców z list przebojów, jak i zespołów mniej znanych, bardziej niszowych.

Dodatkowo w Toruniu odbywa się także szereg imprez o bardzo szerokim spectrum tematycznym, od występów kabaretowych, przez spektakle teatralne, po wystawy w galeriach sztuki. Bogactwo wydarzeń przyciąga turystów i zachęca do spędzania w Toruniu kilkudniowych wyjazdów. Ułatwieniem planowania takiego wyjazdu jest bogata baza noclegowa, dzięki której bez problemu każdy zainteresowany może znaleźć odpowiedni dla siebie nocleg. Toruń oferuje [zbiór propozycji ➨meteor-turystyka.pl] miejsca w hotelach w szerokim zakresie cenowym oraz zakwaterowanie w hostelach, schroniskach młodzieżowych i prywatnych mieszkaniach przeznaczonych na wynajem okazjonalny.

Leave a reply