View Sidebar
Podlasie – miejscem do aktywnego wypoczynku

Podlasie – miejscem do aktywnego wypoczynku

7 listopada 2016 02:300 comments

Idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku na obszarze Podlasia jest region Puszczy Białowieskiej. Poznać przyrodę i kulturę można więc w coraz bardziej niestandardowy i bardzo popularny wśród rodzin sposób – uprawiając turystykę rowerową. Spotkanie z naturą i atrakcjami Podlasia właśnie w taki niekonwencjonalny chwyt – na rowerze,  pozostanie na długo niezapomnianą przygodą. Jednak by się tak stało, zanim zaplanujemy drogę naszej wędrówki, rozplanujmy na mapie miejsca noclegów i odpoczynku.

Z bogato przygotowanej bazy noclegowej Podlasia, nie łatwo przyjdzie nam zdecydować gdzie spać, dlatego wybierzmy noclegi w pobliżu atrakcji turystycznych, którymi jesteśmy zainteresowani. Rowerowe szlaki i ścieżki na terenie Puszczy z mijanym krajobrazem łąk i lasów to jakby obraz zatrzymany w czasie. Miasteczka i wsie tu, niewątpliwie zachwycają widokiem skrywanych świątyń, wiejskimi zagrodami i kolorowymi ogródkami, o które dbają mieszkańcy, dla których ta ziemia jest najcenniejszym miejscem i kolebką kultury, którą ciągle warto rozsławiać i pokazać.

Potrawy regionalne: podlaska babka ziemniaczana, sękacz, kartacze czy kindziuk na długo pozostawią w naszej pamięci. Unikatowa przyroda, malownicze polany, pejzaże pól i łąk zapewnią nam ciszę i spokój. Pobliskie nieregulowane akweny wodne są doskonałymi miejscami do uprawiania turystyki kajakowej, a doskonale przygotowane trasy spływów są niewątpliwą atrakcją dla turystów i licznie przybywających tutaj całych rodzin. Właśnie w tym miejscu spotkamy najbardziej znany Szlak Czarnej Hańczy i Kanału Augustowskiego, w części pokrywający się z terenami Wigierskiego Parku Narodowego. Blisko 150 km niesamowitej przygody na zapewni nam też kajakowy tor rzeki Narewka i Narew, który na terenie Puszczy Białowieskiej obejmuje 1/3 swojej długości. Dobrze przygotowana infrastruktura zapewniająca komfort spływów – miejsca biwakowe, miejsca postojowe to atuty tego regionu.

Leave a reply