View Sidebar
Planowany pobyt w Sarbinowie

Planowany pobyt w Sarbinowie

16 czerwca 2016 00:330 comments

Proza codziennego życia, problemy wynikające z wykonywania pracy zawodowej, stresujące egzaminy na studiach, problemy w rodzinie – to wszystko sprawia, że człowiek ma ochotę zwiać na wakacje i zostać na nich jak najdłużej. Niektórzy ze znacznym wyprzedzeniem planują swój letni wypoczynek – ma to kilka zalet. Przede wszystkim jest znakomitą motywacją do przetrwania i przeczekania trudnych i stresujących życiowych warunków, a poza tym daje gwarancję na złapanie fajnego miejsca w wybranym przez siebie terminie.

Tak też jest w naszym przypadku. Kolejne wakacje planujemy zaraz po powrocie z poprzednich. Określamy miejsce dokąd chcemy się udać, a potem sprawdzamy co w danym regionie jest interesującego i co można tam ciekawego robić. Tak właśnie było, gdy wybierałyśmy się nad polskie morze. Miejscowości jest cała mnogość i trudno jest się zdecydować, gdzie właściwie mamy jechać.

W tym roku naszym celem stała się mała rybacka wioska – Sarbinowo. Pomimo, że jest to miejscowość dość mała nie brakuje w niej rozmaitych atrakcji i miejsc do odwiedzenia. Uwielbiamy spacerować, miałyśmy do dyspozycji aż 39 kilometrów trasy pieszej, więc nasze spacery nie miały końca. Oprócz szlaków pieszych są także rowerowe. W samej miejscowości oprócz plażowania można odwiedzić stary kościół wybudowany w stylu neogotyckim z 1856 roku. Równie ciekawym zabytkiem jest Reglowa Chata, która zachowała się wraz z innymi domami rybaków w tych okolicach.

Plusem niewątpliwie było to, że Sarbinowo ma szeroką bazę noclegową (sprawdź na meteor tutaj) i nawet planując wakacje dużo później niż my z pewnością macie szanse na znalezienie czegoś fajnego w dobrej cenie w tej okolicy.

Leave a reply