View Sidebar
Opole – różnorodne rozrywki miasta

Opole – różnorodne rozrywki miasta

1 lutego 2017 21:440 comments

Jednym z polskich miast, które warto odwiedzić i spędzić tam choć kilka dni jest Opole (więcej – informacje dodatkowe). Mimo że większość osób kojarzy to miejsce przede wszystkim z odbywającym się tam co roku Festiwalem Piosenki, Opole ma do zaoferowania wiele więcej atrakcji. Są to między innymi liczne zabytki, których historia sięga nawet kilkaset lat wstecz, nie brakuje tam także zielonych miejsc, w których można spędzić niezapomniany czas z rodziną. W Opolu nie brakuje miejsc, w których można znaleźć zakwaterowanie. W mieście działają między innymi pensjonaty i hostele, nie brakuje także hoteli oraz kwater prywatnych (Opole – noclegi w bazie). Ceny noclegów zaczynają się od około 20 złotych

Opolskie atrakcje Rynek – to miejsce, które odwiedza każdy turysta. To miejsce, którego historia zaczęła się w XIII wieku. Dziś wokół stoją liczne kamienice, które nadają temu miejscu wyjątkowego klimat. Ratusz – ten który można podziwiać dzisiaj został wybudowany w II połowie XIX wieku. W 2004 roku powstała Aleja Gwiazd, na której regularnie są odsłaniane kolejne gwiazdy najważniejszych polskich muzyków, między innymi Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, czy Ireny Santor. Amfiteatr – miejsce, które zna każdy Polak, bowiem to właśnie tam od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, podczas których można usłyszeć występy największych polskich artystów, ale także debiutantów. Nie brakuje także dużej dawki humoru, którą zapewniają kabareciarze. W 2011 roku Amfiteatr został przebudowany i znacząco zmodernizowany.

Wzgórze Uniwersyteckie – kolejne miejsce, które powinno zostać odwiedzone przez każdego turystę, bowiem ze wzgórza, które jest najwyższym punktem Starego Miasta roztacza się widok na Opole. Na wzgórzu znajduje się także kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, warto zajrzeć również na Skwer Artystów, gdzie można zobaczyć rzeźby polskich artystów związanych z opolskim festiwalem. Wyspa Bolko – miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak również przez mieszkańców Opola, a to ze względu na liczne tereny zielone oraz wytyczone tam ścieżki rowerowe. Na wyspie znajduje się znany Ogród Zoologiczny, gdzie zwierzęta żyją w zagrodach, których warunki przypominają naturalne środowiska poszczególnych gatunków.

Leave a reply