View Sidebar
Najciekawsze zabytki Myślenic

Najciekawsze zabytki Myślenic

10 grudnia 2016 23:440 comments

Myślenice to miasto zlokalizowane mniej więcej pośrodku województwa małopolskiego. Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez przyjeżdżających tutaj turystów. Baza noclegowa miejscowości jest natomiast przygotowana na każde ich ilości. Nie brakuje tutaj zarówno wysokiej klasy hoteli, pensjonatów, prywatnych apartamentów, jak i wszelkiego rodzaju ośrodków wypoczynkowych (rezerwując nocleg przez internet, wpisz hasło: "Myślenice noclegi"). Każdy zatem, kto zechce spędzić tutaj urlop wypoczynkowy czy też tylko magiczny, niezapomniany weekend, z pewnością znajdzie odpowiednie do swoich potrzeb noclegi. Myślenice są bowiem miejscowością wciąż się rozwijającą i otwartą na turystykę.

Przyjezdni z chęcią podziwiają znajdującą się na terenie miasta zabytkową architekturę. Pierwszym i niewątpliwie najważniejszym jej elementem jest pochodzący z piętnastego wieku rynek. W jego obrębie znajduje się wiele różnych, powstałych na przestrzeni wieków zabytków. Na przykład osiemnastowieczny pomnik świętego Floriana (więcej). Kolejnym niewątpliwie ważnym elementem zabytkowej zabudowy miasta jest kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ta piętnastowieczna, neogotycka budowla po dziś dzień budzi zachwyt wśród przyjezdnych oraz mieszkańców. Znajduje się tutaj uznany za cudowny szesnastowieczny obraz, namalowany w Rzymie, a do Myślenic przywieziony w roku 1624. Kolejną niewątpliwą atrakcją będzie muzeum znajdujące się w zabytkowym Domu Greckim. Jest to budynek, który powstał w okolicach siedemnastego wieku jako zajazd. Gościł on głównie kupców ormiańskich, których w ówczesnych czasach nazywano Grekami. Stąd też nazwa domu. Obecnie muzeum to posiada w swym zasobie bardzo urozmaicone ekspozycje, zarówno te etnograficzne, jak i archeologiczne. Nie brakuje tutaj również ekspozycji nawiązujących do tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Poza wyżej wymienionymi zabytkami znajdują się tutaj również cmentarze – dwa, gdzie można oglądać zabytkowe nagrobki świadczące o kulturze i wierzeniach na przestrzeni wieków.

Wszystkie wymienione wyżej zabytki, to zaledwie namiastka tego, co oferują przyjezdnym Myślenice. Poza wspomnianymi zabytkami, jest jeszcze wiele więcej atrakcji zarówno architektonicznych, jak i rozrywkowych i krajobrazowych. Warto z pewnością zaznaczyć tę miejscowość na mapie swoich wycieczek po Polsce i o niej nie zapomnieć, gdyż stanowi ona przepiękne świadectwo historii kraju.

Leave a reply