View Sidebar
Kolej gondolowa i bieg Piastów jako najsłynniejsze atrakcje Gór Izerskich

Kolej gondolowa i bieg Piastów jako najsłynniejsze atrakcje Gór Izerskich

26 lutego 2017 10:390 comments

Góry Izerskie to wiele różnych atrakcji są to zarówno imprezy, stoki, wodospady, jaskinie oraz jedna z ważniejszych atrakcji, jaką jest kolej gondolowa „Stóg Izerski”, która czynna jest przez cały rok. Obsługiwana jest przez 8-osobowe gondole. Trasa kolei poprowadzona jest na odcinku ze Świeradowa Zdroju do Stogu Izerskiego w Górach Izerskich. Jest jedną z wielu atrakcji jakie oferuje kompleks Ski & Sun Świeradów-Zdrój. Długość trasy, jaką pokonują gondole to ponad 2 km. Poprowadzona jest bardzo malowniczymi terenami ze zmiennymi poziomami nachylenia. Kolej gondolowa została oddana do dyspozycji klientów w styczniu 2009 roku.

Na kilka słów zasługuje bardzo znana impreza o międzynarodowej randze, która odbywa się na Polanie Jakuszyckiej. Dzięki wielkiej popularności tej imprezy, od 2014 roku, wydarzenie to składa się z 9-dniowej imprezy o nazwie Festiwal Narciarstwa Biegowego – czyli Bieg Piastów, którego historia sięga 1976 roku. Bieg ma miejsce każdego roku, przeważnie w pierwszy weekend marca. Zawodnicy biegną wtedy na różnych trasach i różnymi stylami. Prócz głównej części imprezy w okolicy odbywają się inne mniejsze wydarzenia towarzyszące. Będąc ich uczestnikiem, warto zadbać wcześniej o dobrą kwaterę. Okolice Jakuszyc i Szklarskiej Poręby posiadają w swej ofercie noclegi (Góry Izerskie) na każdą kieszeń w tym górskim klimacie.

Wartym zainteresowania jest dom wypoczynkowy Topaz, który oferuje kilkanaście pokoi z pełnym wyposażeniem oraz węzłem sanitarnym. Położenie domu wczasowego jest bardzo korzystne, ze względu na bliską odległość między innymi od wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Większość dostępnych pokoi jakimi dysponuje dom wczasowy, posiada duże, przestronne balkony z bardzo kolorowymi kwiatami, które umilają letni pobyt.

Inne miejsce noclegowe, które znajduje się również w Szklarskiej Porębie to Zającówka, położona nad malowniczym potokiem, nieopodal głównej drogi. Z okien pensjonatu widać najpiękniejsze górskie widoki i najwyższe szczyty Gór Izerskich. Zającówka to również miejsce dla osób lubiących grillowanie lub spędzanie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Odpoczynek na zewnątrz umila dźwięk płynącego strumyka.

Leave a reply