View Sidebar
Interesujące atrakcje Rusinowa

Interesujące atrakcje Rusinowa

22 listopada 2016 23:540 comments

Rusinowo to malowniczo położona miejscowość nadmorska pomiędzy Darłowem, a Ustką. Centrum wsi od samego nadbrzeża oddziela pas wspaniałego lasu sosnowego. W okolicy znajdują się też dwa duże jeziora ze wspaniałymi warunkami do wędkarstwa oraz windsurfingu.

Wieś Rusinowo ma długie tradycje rybackie. Od samych niemal początków istnienia mieszkańcy parali się rybołówstwem. Będąc na miejscu nie można nie skosztować specjalności regionu- smażonego dorsza. Mieszkańcy trudnili się również wydobyciem i obróbką bursztynu – bałtyckiego złota. Rusinowo może poszczycić się jedną z najczystszych plaż w Polsce. Wspaniałe klify, niemal bezludna wyspa nawet w szczycie sezonu – to największe atrakcje. Właśnie dlatego, że atrakcji turystycznych jest tu stosunkowo mało jak na kurort nadmorski wieś zachowała swój unikalny charakter. Brak zakładów przemysłowych gwarantuje czyste powietrze i czystą wodę. Rusinowo to idealny punkt wypadowy do okolicznych miejscowości turystycznych – Darłowo, Ustka, Mielno, Łazy – to tylko najbardziej znane pośród nich.

Na terenie Rusinowa warto wybrać się na rowerowe oraz piesze wycieczki. To idealne miejsce do tego by nawdychać się jodu i podreperować zszargane nerwy. Rusinowo oferuje bogate zaplecze domków letniskowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem noclegowym jest więc wyjazd do Rusinowa. Chatkę noclegową dla pięciu osób można już wynająć od 150 do 200 zł za dobę. Domki są przytulne, doskonale wyposażone – łazienka i kuchnia to standard. Niepodważalną zaletą jest bliskie położenie względem morza. Ośrodki wypoczynkowe oferujące nocleg w domkach letniskowych znajdują się w odległości zaledwie 800 m od brzegu morza. Rozległe tereny zielni wokół dają możliwość aktywnego relaksu. Znaleźć można place zabaw, miejsce do urządzenia grilla, korty tenisowe czy boiska do gry w piłkę plażową bądź nożną.

Gdy pogoda nie dopisze można odwiedzić położony nieopodal stary gotycki Zamek Książąt Pomorskich. Rusinowo ze względu na swoje położenie ma niezwykłą historię. Przechodziło z rąk polskich w niemieckie, by wreszcie znaleźć się w granicach polski. Z samej miejscowości prowadzą liczne trasy rowerowe do nieopodal położonych miejscowości – Darłówka oraz Jarosławca. W tych położonych niedaleko miejscowościach wypoczynkowych warto spędzić czas na zwiedzaniu.

Leave a reply