View Sidebar
Darłówko – mały Gdańsk

Darłówko – mały Gdańsk

20 grudnia 2016 19:050 comments

Darłówko to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc nad polskim Wybrzeżem. Turyści pokochali dwie, piaszczyste plaże: Wschodnią i Zachodnią, które rozdziela ujście rzeki Wieprz, po której odbywają się regularnie rejsy statkami wycieczkowymi, a nawet kutrami rybackimi. To doskonały sposób, aby zobaczyć z bliska jak trudna i wymagająca jest praca rybaków, którzy o świcie przybijają do portu ze świeżo złowionymi rybami, wśród których największą chlubą cieszy się dorsz, nazywany także królem Bałtyku. Tak więc jeśli jesteś miłośnikiem wędkarstwa, Darłówko z pewnością Cię mile zaskoczy.

Darłówko jest największą dzielnicą miasta Darłowo. Najbardziej charakterystyczną budowlą miasta jest zabytkowa Latarnia Morska, która do dnia dzisiejszego pełni swoją funkcję. Usytuowana jest nad malowniczym ujściem Wieprza. Corocznie odbywa się tutaj impreza – Marina Darłowo. W miejscowym porcie, leżącym na Zachodniopomorskiej Trasie Żeglarskiej, tradycyjnie odbywają się granaty, którym towarzyszą liczne pikniki, a także biesiady i tańce, trwające całą noc.

Miasto często bywa nazywane małym Gdańskiem, dzięki licznym zabytkom. Na szczególną uwagę zasługuje średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich. Budynek miał wielu znakomitych lokatorów, wśród których najbarwniejszym wydaje się być król Eryk I Pomorski. Obecnie mieści się tam atrakcyjne muzeum z wieloma różnorodnymi wystawami. Z pewnością jedną z najciekawszych jest ta w całości poświęcona historii Darłowa, ukazana w niezwykle nowoczesny i przystępny sposób. Z niewysokiej wieży zamkowej można podziwiać panoramę, jednak za dodatkową opłatą. Na chwilę uwagi zasługuje także starówka w Darłowie, którą tworzą kolorowe, kunsztownie ozdobione kamienice. Czeka tam na nas wiele restauracji, sklepów, a także ławeczek, na których można odpocząć w otoczeniu przyrody i zabytków.

W pobliżu centrum miasta znajduje się Kościół Mariacki z potężną wieża, której wysokość wynosi około 60 metrów. Równie okazale prezentuje się XVIII-wieczny ratusz w samym sercu rynku. Będąc tutaj nie sposób nie rzucić okiem na zabytkową fontannę – Rybaka, która ukazuje historię miasta. Darłówko to z pewnością typowo urlopowa część miasta. Nic więc dziwnego, że powstała tutaj pokaźna oferta noclegowa. Na turystów czekają domki letniskowe, zlokalizowane na prywatnych kwaterach przy plaży, a także pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne oraz luksusowe hotele. Jednym z chętniej wybieranych ośrodków jest Pensjonat Holiday. Obiekt oferuje 38 pokoi oraz 3 apartamenty z łazienkami, a także telewizorem. Budynek hotelowy znajduje się w atrakcyjnej części Darłówka Zachodniego. Ceny za nocleg zaczynają się już od 45 zł za osobę. Darłówko to wspaniałe miejsce do wakacyjnego szaleństwa. Jednak można tu miło i atrakcyjnie spędzić czas o każdej porze roku, nawet zimą jest tu pięknie!

Leave a reply