View Sidebar
Chłapowski wypoczynek na plaży

Chłapowski wypoczynek na plaży

11 listopada 2016 11:280 comments

Chłapowo to miejscowość sławiąca się dużą popularnością wśród turystów. Co roku przejeżdża tutaj mnóstwo wczasowiczów, niezależnie od swojego wieku. Miejsce to odwiedzają zarówno rodziny z dziećmi, młodzież czy też osoby starsze. Dla każdego znajdzie się coś atrakcyjnego, co na długo zapadnie w pamięć wczasowicza. Za dnia można z pewnością wypocząć na jednej z chłapowskich plaż. Chłapowskie kąpieliska są szerokimi plażami, które pozbawione są kamieni i pokrywa je biały piasek. Wschodnie plaże łączą się z zatłoczonym kąpieliskiem Władysławowa, natomiast zachodnia część jest cicha i spokojna. Niezwykłość tych plaż wynika z faktu, iż są one pozbawione kamieni, ale w wodzie zdarzają się samotne głazy wystające ponad powierzchnię wody. Nad plażą wznosi się wysoki klif, z którego często startują paralotniarze. Wielokolorowe paralotnie szybujące nad chłapowskim klifem i plażą, to w sezonie letnim niemal codzienny widok. Wysoki klif w Chłapowie stwarza bardzo dobre warunki do startu, wiatry idealnie niosą, a plaża jest wygodnym i obszernym lądowiskiem dla paralotniarza.

Wyjątkowego uroku dodają również plaży urozmaicone dojścia nad morze, od szerokich zejść po schodach, do wąskich ścieżek rybackich i malowniczego wąwozu Chłapowskiego, które świetnie nadają się na idealny, plażowy wypoczynek. Każdy może znaleźć na chłapowskiej plaży idealne miejsce do wypoczynku dla siebie i swojej rodziny czy znajomych. Często na plażach odbywają się także turnieje piłki plażowej, a dzieci mogą spróbować swoich sił w budowaniu budowli z piasku. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że żaden plażowicz nie będzie się nudził. Ponadto bardzo popularne są wieczorne spacery, podczas zachodów słońca. Każdego wieczoru można tu spotkać rozmarzonych spacerowiczów podziwiających zachody słońca na tle Przylądka Rozewie. Po zachodzie słońca wczasowicze mogą wybrać się do pobliskiego pubu na piwo czy też posiedzieć na plaży. Turyści, którzy lubią dobrą zabawę mogą wybrać się do jednej z pobliskich miejscowości na dyskotekę. Bardzo popularne są imprezy we Władysławowie i w Rozewiu, oddalonych od Chłapowa o około 3 km.

Warto odwiedzić Chłapowo piękną miejscowość nad polskim morzem. Przyjeżdżający znajdą tutaj wiele atrakcji dla siebie i będą mogli wypocząć z dala od miastowego zgiełku. Turyści mogą zatrzymać się tutaj w wielu miejscach, które oferują noclegi [meteor-turystyka.pl/noclegi,chlapowo,0.html]. Znajduje się tutaj wiele kwater prywatnych oraz pensjonatów, które są gotowe przyjąć wielu gości. Dlatego nie warto się długo zastanawiać i trzeba przyjechać poznać chłapowski klimat.

Leave a reply